وزیر اقتصاد: بیمه مرکزی آیین‌نامه بیمه تکافل را ابلاغ کرد

وزیر اقتصاد: بیمه مرکزی آیین‌نامه بیمه تکافل را ابلاغ کرد
بازدید وزیر اقتصاد از یک واحد تولیدی در گنبدکاووس

گنبدکاووس- ایرنا- وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: با دستور رییس جمهور بیمه مرکزی آیین نامه مربوط به بیمه تکافل را به شرکت‌های بیمه ابلاغ کرد و امروز با پیشروی یکی از شرکت‌های بیمه، تعدادی از ساکنان اهل سنت گنبدکاووس قراردادهای خود را دریافت کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سیداحسان خاندوزی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از ۲ واحد تولیدی گنبدکاووس به خبرنگاران اظهارکرد: باتوجه به اینکه تولید بسیاری از کشورهای اسلامی از روش بیمه تکافل استفاده می کردند تا بتوانند از عقود شرعی در فرایندهای بیمه‌گذاری استفاه کنند، با دستور رییس جمهور آیین نامه مربوط به بیمه تکافل به شرکت‌های بیمه کشور ابلاغ شد.

وی ابراز امیدواری کرد: با این اقدام گامی برای گسترش فرهنگ بیمه و ابزارهای نوین بیمه به ویژه با توجه به دغدغه‌های مراجع عظام و صاحب نظران در حوزه ابزارهای شرعی بیمه برداشته شود.

خدمات بیمه ای که در چهارچوب موازین شرعی و فقهی ارائه می شود، تکافل نامیده می‌شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در موضوع مربوط به بخشودگی دیرکرد جرایم تاخیر، بیان کرد: پیش از این اعلام شده بود که اگر وام‌گیرندگان، اصل و سود بدهی را به بانک بپردازند ۶ درصد جریمه دیرکرد آنها بخشیده خواهد شد و گام بعدی برای اینکه بتوانیم بروز تاخیر و نکول (ناکامی در پرداخت سود یا اصل بدهی) در تسهیلات و تعهدات را به حداقل برسانیم این است که با استفاده از روش‌های اعتبار سنجی جدید تسهیلات دهی را انجام دهیم،

خاندوزی ادامه داد: با این روش نیازی به استفاده از جریمه دیرکرد در این مدل و الگوی جدید نخواهد بود و امیدواریم تا پایان امسال بتوانیم از طریق شرکت اعتبار سنجی ایرانیان و با همکاری وزارت اقتصاد و بانک مرکزی الگو جدید اعتبار سنجی را در بانک ها کشور اجرا کنیم.

خاندوزی صبح امروز و در بدو ورود به گنبدکاووس با حضور در گلزار شهدا به مقام شامخ پنج شهید گمنام این شهرستان مرزی ادای احترام کرد.

شرکت در جلسه شورای گفت و گو دولت و بخش خصوصی و بررسی پروژه‌های کلان استان گلستان، دیدار با ائمه جمعه اهل سنت، دیدار با خانواده شهدا، دیدار با خانواده مددجو، بازدید از ۲ واحد تولیدی (یاران بهار و کاسپین طلایی چیکا) و زیارت مرقد مطهر امامزاده یحیی بن زید(ع) گنبدکاووس از دیگر برنامه های اجرا شده در سفر یک‌ روزه وزیر امور اقتصادی و دارایی به این شهرستان بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *